24 aprel 2019-cu il tarixində Bakı şəhərində Hyatt Regency Mehmanxanasında Holcim Azərbaycan Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin Səhmdarlarının İllik Ümumi Yığıncağı keçirilmişdir.
Səhmdarların İllik Ümumi Yığıncağının gündəliyində aşağıdakı məsələlər müzakirə edilmişdir.
1. Holcim Azərbaycan Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin Səhmdarlarının İllik Ümumi Yığıncağının Sədrinin seçilməsi
2. Müşahidə Şurasının üzvlüyündə dəyişikliklərin təsdiq edilməsi
3. Təftiş Komissiyasında dəyişikliklərin təsdiq edilməsi
4. HolcimAzərbaycan Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin 2018-ci ilin maliyyə nəticələrinə dair illik hesabatının təsdiqlənməsi
Yığıncaq iştirakçıları gündəlikdəki məsələləri müzakirə edərək müəssisənin illik hesabatını və maliyyə göstəricilərini təsdiq etmişlər, gündəlikdəki məsələlərə dair qərarlar qəbul etmişlər. Dividendlərin verilməsi ilə bağlı müzakirələr aparılmışdır. Holcim Azərbaycan ASC-nin Səhmdarlarının İllik Ümumi Yığıncağı Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə tam uyğun keçirilmişdir.

Holcim Azerbaijan OJSC held the Annual General Meeting of the Shareholders
Holcim Azerbaijan Open Joint Stock Company OJSC held the Annual General Meeting of the Shareholders on April 24, 2019 in Baku at Hyatt Hotel.
Agenda of Annual General Meeting of Holcim Azerbaijan Open Joint Stock Company was:
1. Election the Chairman of the Annual General Meeting of Shareholders of the Holcim Azerbaijan Open Joint-Stock Company
2. Approval of changes in the membership of the Supervisory Council
3. Approval of changes in the Charter of Holcim Azerbaijan Open Joint Stock Company
4. Approval of annual report of Holcim Azerbaijan Open Joint-Stock Company on financial results for 2018
Based on agenda items were discussed by the participants of the meeting and approved the annual report of General Director, financial indicators and company statement. There were also discussions on the payment of dividends The Annual Meeting of Shareholders of Holcim Azerbaijan OJSC was held in full compliance with the legislation of the Republic of Azerbaijan.